OMO – czyli jak zadbać o swoje włosy

 

CO TO JEST METODA OMO I KTO POWINIEN JĄ STOSOWAĆ?

Nie, nie chodzi o mycie głowy proszkiem 🙂

OMO to metoda składająca się z trzech faz mycia włosów, która dają naprawdę spektakularne efekty.
Przeznaczona jest głownie dla posiadaczek włosów suchych, puszących się, matowych, których nie można rozczesać. Włosy te fachowo określa się jako wysokoporowate.

Metoda ta zajmuje wprawdzie trochę więcej czasu niż tradycyjne mycie, ale efekt lśniących i miękkich włosów jest naprawdę tego wart.
OMO to nic innego jak sposób mycia włosów zawarty w 3 krokach:

O – odżywianie
M – mycie
O – odżywianie

Oto jak dokładnie postępować:

O – odżywianie

Zanim zaczniesz cały zabieg najpierw zwilż włosy na całej długości. Następnie nałóż odżywkę omijając nasadę włosów. Ten etap ma przede wszystkim zabezpieczyć włosy,
a szczególnie końcówki przed nadmiernym wpływem szamponu i zawartymi w nim detergentami. Tutaj odżywka nie musi być „bogata”, nieudany zakup lub preparat którego wyjątkowo nie lubimy, a który jeszcze nie wylądował w koszu bardzo dobrze się tutaj sprawdzi. Dobrze jest potrzymać odżywkę kilka minut na włosach.
Zamiast odżywki w tej fazie można również nałożyć olej do włosów, zawinąć w folię
i ręcznik i zostawić na pół godziny. Najważniejsze na tym etapie jest to że nie spłukujemy preparatu!

M – mycie

Nie wiem czy wiecie, ale nigdy nie nakładamy szamponu bezpośrednio na skórę głowy. Zawsze należy go wymieszać choćby z odrobiną wody. To jest najczęstszy błąd popełniany przez kobiety przez który cierpią nasze włosy.
W metodzie OMO szampon nakładamy tylko na czubek głowy i skupiamy się tylko na jego myciu. Spływającą z czubka głowy pianą myjemy włosy, nigdy dodatkowo nałożonym szamponem. Następnie spłukujemy włosy wodą.

O – odżywianie

Na tym etapie używamy naprawdę dobrej, a przede wszystkim sprawdzonej maski lub odżywki do włosów. Można też połączyć maskę lub odżywkę z olejkiem. Ważne, aby preparat był rzeczywiście bogaty w składniki odżywcze i miał silne właściwości regenerujące i odbudowujące. Preparat trzymamy na włosach tyle ile zaleca producent, następnie spłukujemy go letnią wodą aby zamknąć łuskę włosa. Odciskamy włosy ręcznikiem, zostawiamy na chwilę i jeżeli nie możesz sobie pozwolić na naturalne wysuszenie włosów wybierz chłodny strumień powietrza, żeby nie otworzyć łusek włosów. Jeśli użyjemy ciepłego powietrza końcówki zamiast przyswajać „oddadzą” substancje nawilżające i cała nasza praca pójdzie na marne.

Korzyści z metody OMO

– przede wszystkim chroni nasze włosy przed wysuszeniem przez szampon,
– nawilża,
– lekko natłuszcza,
– odżywia nawet bardzo wrażliwe i problematyczne partie włosów,
– terapia jest idealna dla włosów wysokoporowatych, zniszczonych oraz dla właścicielek
włosów tłustych u nasady i suchych na końcach,
– zabezpiecza włosy przed wysoką i niską temperaturą
Korzyści z metody OMO

– chroni włosy, a szczególnie końcówki przed wysuszeniem przez szampon
– nawilża
– lekko natłuszcza
– odżywia nawet bardzo wrażliwe i problematyczne partie włosów
– idealna dla włosów wysokoporowatych i zniszczonych oraz dla właścicielek włosów
tłustych u nasady i suchych na końcach
– zabezpiecza włosy przed wysokimi/niskimi temperaturami

NIE WIESZ JAKIE MASZ WŁOSY? PROPONUJEMY PROSTY TEST

Do szklanki wypełnionej letnią lub ciepłą wodą wrzuć swój włos i zostaw go na 5-10 min. Jeżeli po tym czasie włos nadal pływa na powierzchni oznacza to że masz włosy niskoporowate ( zdrowe), jeżeli zanurzył się tylko trochę to masz włosy średnioporowate. Natomiast jeśli całkowicie „zatonął” masz włosy wysokoporowate i metoda OMO jest dla Ciebie, a przede wszystkim dla Twoich włosów idealna