Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Naturalne sposoby

Włosy u dorosłego człowieka rosną przeciętnie 1-1,3 cm miesięcznie, a to jak je traktujemy ma duży wpływ na tempo ich rośnięcia. Aby włosy rosły szybciej trzeba po prostu o nie zadbać. Najlepszym sposobem na pobudzenie wzrostu włosów jest regularny masaż głowy.

Najlepiej wykonywać go codziennie, nie pocierając lecz przyciskając opuszki do skóry głowy i wprowadzając mięśnie rąk w drgania. W ten sposób uciskamy i masujemy miejsce przy miejscu. Głęboki masaż pobudza krążenie krwi, które jest niezbędne  do tego aby nasze włosy rosły po prostu szybciej. Do pielęgnacji włosów mamy całe mnóstwo produktów – szampony, odżywki, maski czy olejki. My proponujemy naturalne metody które działają równie dobrze jak profesjonalne produkty do pielęgnacji. Kosztują grosze nie rujnując naszej kieszeni, a do tego możesz zrobić je sama w domu! Jednym z takich nielicznych środków naturalnych jest aloes a dokładnie jego miąższ. Ścięty liść aloesu dzieli się na pół, wybiera się środek który nakłada się na skórę głowy. Spłukuje się po 30 minutach.  Drugim sposobem jest stosowanie soku z czarnej rzepy. 

Jak wykonać sok z czarnej rzepy?

W bardzo prosty sposób, a jedna średniej wielości rzepa wystarczy na dwie wcierki. Sok najwygodniej przygotować w sokowirówce ale można również zmiksować lub zetrzeć rzepę, połączyć z odrobiną wody i przecedzić sok. Sok wcieramy w skórę głowy np. dwa razy w tygodniu. Rzepę możemy zostawić na noc, zmyć po godzinie lub całkiem ją zostawić. Po nałożeniu sok piecze ale to normalna reakcja, dowód że działa i rzepa była OK.

Życzymy szybkiego wzrostu włosów 🙂